Biuro prasowe

17 lutego 2015, 09:58, IdeactoIdeacto

Ideacto stworzyło strefę Samsung w serwisie euro.com.pl

Kreatywna agencja eCommerce Ideacto zaprojektowała i wdrożyła strefę produktów Samsung Polska w sklepie online RTV EURO AGD. Shop in Shop (SiS) ma wspierać użytkowników euro.com.pl w wyborze i zakupie odpowiedniego sprzętu lidera na rynku urządzeń mobilnych.   

 


Celem pracy agencji Ideacto było stworzenie w ramach serwisu euro.com.pl dedykowanej dla Samsung Polska strefy online, która ułatwi wyszukiwanie i zakup produktów marki. W ramach działań po stronie agencji znalazło się projektowanie makiet funkcjonalnych, kreacja graficzna oraz wdrożenie platformy poradnikowo-zakupowej.

 Strona główna SiS.jpg

Strona główna SiS

W powstałej strefie SiS znalazły się kompletne dane o kategoriach i produktach. Na stronie głównej użytkownicy mogą zdobyć informacje o nowościach w ofercie producenta, promocjach i bestsellerach. Z kolei w kategoriach produktowych wydzielone zostały wiodące: Smartfony, Tablety, Telewizory, Akcesoria oraz AGD. W tej ostatniej znalazły się podkategorie dla sprzętów: Kuchenki mikrofalowe, Lodówki, Odkurzacze, Okapy, Piekarniki, Płyty kuchenne, Pralki, Zmywarki. 

Strona główna kategorii telewizory.jpg

Strona główna kategorii Telewizory

 

Już na etapie tworzenia strategii SiS Ideacto założyło odejście od marketingowej, standardowej komunikacji oferty sklepu:

 

Produkty marki chcieliśmy przedstawić w nieco inny sposób. Skupiliśmy się przede wszystkim na użytkowniku i tym, jak ułatwić mu wybór sprzętu, dostarczyć potrzebne informacje o funkcjach produktów i wyjaśnić ich skomplikowaną technologię – tłumaczy Karolina Romińska, Project Manager w Ideacto odpowiedzialna za koordynację projektu.

Aby zrealizować ten cel, dla każdej kategorii w SiS została stworzona sekcja poradnikowa, dzięki której użytkownicy mogą znaleźć kompleksowe informacje na temat oferty, wyszukać produkt najlepiej odpowiadający ich potrzebom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

 Strona główna sekcji poradnikowej SiS.jpg

 Strona główna sekcji poradnikowej SiS

Współpraca Ideacto z Samsung Polska nie zakończyła się na wdrożeniu strefy. Aktualnie agencja prowadzi stałą obsługę SiS w zakresie copywritingu, wsparcia graficznego, usability oraz IT.