09 czerwca 2015, Ideacto

Ideacto zaprojektowało internetową platformę Macmillan Online Staffroom

Na początku czerwca 2015r. swoją premierę miała nowa edukacyjna platforma internetowa stworzona dla MACMILLAN POLSKA – części Grupy MACMILLAN, jednej z największych grup wydawniczych na świecie. Za projekt funkcjonalny, graficzny oraz wdrożenie odpowiedzialna była kreatywna agencja eCommerce Ideacto.

 

 

Macmillan - Ekran logowania.png

Strona główna serwisu

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, MACMILLAN POLSKA stworzyła specjalny serwis Macmillan Online Staffroom oferujący nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego bezpłatny dostęp do cyfrowych wersji komponentów kursów Macmillan. W udostępnionych na platformie zasobach znajdują się m.in. książka nauczyciela, banki materiałów dodatkowych, testy, nagrania audio, Flashcards. Rozwiązanie to pozwala nauczycielom na korzystanie z serwisu na wielu urządzeniach jednocześnie (np. w domu, w szkole) bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Do zadań agencji Ideacto należała kompleksowa realizacja projektu – ustalenie specyfikacji technicznej i dostosowanie jej do możliwości WordPress, opracowanie makiet funkcjonalnych, projektowanie graficzne, wdrożenie, testy oraz uruchomienie serwisu. 

Macmillan -makieta strony głównej.jpgMakieta strony głównej menu serwisu 

 

Macmillan_Home_3_Menu_3.png

Strona główna menu serwisu

 

Serwis staffroom.pl wdrożony został w oparciu o CMS WordPress, stale wykorzystywany w pracy Ideacto. Dzięki temu mogliśmy zagwarantować klientowi prostą i szybką obsługę serwisu po jego uruchomieniu - mówi Marcin Cichoń, Dyrektor operacyjny Ideacto odpowiedzialny za koordynację projektu.

W ramach projektu przygotowano również wersję serwisu opartą o technologię RWD (Responsive Web Design). Platforma bez zarzutu działa na urządzeniach mobilnych, odpowiadając na potrzeby nauczycieli korzystających w pracy ze smartfonów i tabletów.

Macmillan - Strona główna - menu 0.png

Strona główna menu serwisu w wersji RWD