12 czerwca 2015, Ideacto

Ideacto zaprojektowało nowy sklep internetowy dla Congee.pl

Na początku czerwca 2015r. uruchomiona została nowa odsłona serwisu Congee.pl – jednego z największych dostawców artykułów dekoracyjnych i akcesoriów imprezowych. Kreatywna agencja eCommerce Ideacto jest autorem projektu funkcjonalnego i graficznego sklepu.

 Congee - strona główna.jpg

Strona główna serwisu

Głównym założeniem projektu było stworzenie nowego layoutu dla sklepu Congee.pl, w tym także w wersji RWD, której sklep wcześniej nie posiadał. Działania miały na celu odświeżenie archaicznego wyglądu strony, dopasowanie jej funkcjonalności do potrzeb klientów oraz przystosowane do obowiązujących standardów UX/UI.

Congee - RWD.jpgStrona główna sklepu w wersji RWD

Projekt zaczęliśmy od przeprowadzenia analizy sklepu oraz badań z użytkownikami. Zapoznając się z potrzebami klientów sklepu, udało nam się opracować szereg rekomendacji do zmian, które stały się dla nas  podłożem do projektowania – mówi Maciej Muszyński, Project Manager w Ideacto, odpowiedzialny za koordynowanie prac – Po etapie koncepcji przeszliśmy do fazy projektowej. Naszym zadaniem było zaprojektowanie funkcjonalności w sklepie, w tym RWD oraz stworzenia nowego layoutu.

Congee - makieta strony głównejMakieta strony głównej sklepu

Ważnym elementem projektowania funkcjonalnego były badania z użytkownikami. Na podstawie przeprowadzonych testów na makiecie została stworzona rekomendacja co do kategoryzacji w sklepie, która w tego rodzaju biznesie jest czynnikiem mocno wpływającym na funkcjonalność sklepu. Finalnie sklep został podzielony na kategorie:

Congee - makieta strony głównej kategorii Urodziny

Makieta strony głównej kategorii Urodziny

Atrakcyjną cechą serwisu jest licznik, który wskazuje ile czasu pozostało do złożenia zamówienia, aby kurier mógł dostarczyć je następnego dnia.

 Congee1.jpg

Licznik w serwisie

Bardzo ważnym dla użytkowników i wprowadzonym do serwisu elementem jest także sortowanie asortymentu według kolorów oraz możliwość zakupów balonów napełnionych helem.

Projekt był dla nas ciekawym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz przyszło nam pracować dla Klienta z branży eventowej. Bardzo wiele wskazówek dotyczących funkcjonowania sklepu dały nam badania z użytkownikami. Dzięki zastosowaniu wskazanych przez nich rekomendacji, mamy pewność, że sklep Congee.pl spełnia standardy dobrego użytkowania – dodaje Maciej Muszyński.

Zapraszamy na serwis congee.pl, by zapoznać się z budową i ofertą asortymentową sklepu.